Cenniki dostawy - tworzenie, edycja i podmiana

Dzięki ustawionym przez Ciebie cennikom Twój kontrahent zobaczy całkowity koszt dostawy przed dokonaniem płatności. W ten sposób ułatwisz zakupy swoim klientom, a sobie - zarządzanie sprzedażą, co pomoże ci ją usprawnić. Zadbaj o to, żeby każda Twoja oferta miała zdefiniowany cennik dostawy. Ustal również sposób naliczania kosztów w przypadku, gdy sprzedane przedmioty mają różne cenniki.

Wszystkie cenniki dostawy zapiszesz w postaci szablonów. Możesz zapisać do 50 cenników i każdemu z nich nadać nazwę. Podczas wystawiania nowej oferty wystarczy, że użyjesz jednego z zapisanych szablonów cennika dostawy lub utworzysz nowy i zapiszesz go jako kolejny szablon.

Jak stworzyć szablon cennika dostawy?

1. Przejdź do zakładki: Moje Allegro >Moja sprzedaż > Ustawienia sprzedaży: Cenniki dostawy.


2. Kliknij „Edytuj swoje cenniki dostawy”, a następnie „Dodaj nowy cennik”.


3. Nazwij swój cennik, abyś mógł go w przyszłości łatwo zidentyfikować. Nazwę wpisz w polu Stwórz nowy cennik.
4. Spośród dostępnych opcji wysyłki wybierz te, które zaoferujesz swoim klientom w ofertach. Uzupełnij pola Pierwsza sztuka, Kolejna sztuka i Liczba w paczce. Jeśli za wysyłkę kolejnych sztuk nie pobierasz dodatkowej opłaty, wówczas w polu Kolejna sztuka wpisz kwotę 0 zł, a w kolumnie Liczba w paczce podaj maksymalną liczbę przedmiotów, jakie możesz wysłać w jednej przesyłce.


5. Na koniec kliknij „Zapisz”. Twój cennik jest gotowy!

Jak dodać cennik do nowo wystawianej oferty?

W formularzu sprzedaży znajdziesz część "Dostawa i płatność", a w niej pozycję "cennik dostawy". Kliknij na rozwijaną listę i wybierz jeden z Twoich cenników.

Jak podmienić cennik w trwającej ofercie?

W pojedynczej ofercie:
1. Przejdź do zakładki: Moje Allegro > Moja sprzedaż > Licytacje i Kup Teraz: Sprzedaję i zaznacz ofertę, w której chcesz podmienić cennik.
2. W rozwijalnym menu "Opcje", znajdującym się przy ofercie, po prawej stronie, kliknij "Zmień".
3. Przejdź dalej klikając "Zmień"  w polu "Zmień opis przedmiotu". Zostaniesz przeniesiony do strony z formularzem sprzedaży.
4. W formularzu przejdź do części "Sposób dostawy", kliknij „Wybierz cennik dostawy”. Zobaczysz nazwy wszystkich zdefiniowanych przez siebie cenników. Wybierz ten, którego chcesz użyć w ofertach i gotowe.

W kilku ofertach naraz:
1. Przejdź do zakładki: Moje Allegro > Moja sprzedaż > Licytacje i Kup Teraz: Sprzedaję i zaznacz oferty, w których chcesz podmienić cennik.
2. Kliknij ikonę „Zmień opcje dostawy”, która znajduje się w dolnym pasku.
3. Wybierz cennik, który chcesz zastosować w zaznaczonych ofertach i kliknij „Zatwierdź”.

Uwaga! Edycja cenników jest dostępna w ofertach z opcją kup teraz. W przypadku licytacji zmiana możliwa jest do momentu pojawienia się w niej licytantów.

Zobacz także:

Sprawdź też, jak łączyć różne cenniki z wielu ofert?