Jak poinformować sprzedającego o sposobie zapłaty i dostawy?

Od razu po zakupie poinformuj sprzedającego o tym, jak chcesz zapłacić i odebrać przedmioty. Zrobisz to, wypełniając formularz opcji dostawy i zapłaty.

Gdzie znajdę formularz opcji dostawy i zapłaty?
Jeśli kupujesz jako użytkownik zarejestrowany, formularz znajdziesz w kilku miejscach:

 • Od razu po zakupie przez kup teraz trafisz na stronę, na której wybierzesz przedmioty do zapłaty. Kliknij Dalej i wypełnij formularz;

fod1.jpg

 • W powiadomieniu o zakupie przez kup teraz lub w e-mailu o wygranej licytacji wybierz link Zapłać teraz lub przy odbiorze;

fod2.gif

 • W zakładce Moje zakupy > Licytacje i Kup teraz: Kupione kliknij w dokończ transakcję:

dokoncz_transakcje.png


Ważne! Jeśli chcesz opłacić kilka zakupów jednoczenie, w kolejnym kroku pojawi się lista pozostałych nieopłaconych zamówień, które możesz dodać do wspólnej zapłaty.

Możesz też bezpośrednio skontaktować się ze sprzedającym. Jego dane znajdziesz:

 • w powiadomieniu o zakupie, jaki wysyłamy na Twój adres mailowy
 • po kliknięciu szczegóły przy każdym zakupie w zakładce Moje zakupy > Licytacje i Kup teraz: Kupione
 • w zakładce Moje Allegro > Moja sprzedaż > Licytacje i Kup teraz: Dane kontrahenta

Jeśli kupujesz jako użytkownik niezarejestrowany, formularz opcji dostawy i zapłaty wypełnisz natychmiast po zakupie przez koszyk. Formularz możesz wypełnić tylko raz. Szczegóły związane z zakupem możesz też ustalić, kontaktując się ze sprzedającym. Jego dane znajdziesz w powiadomieniu o zakupie  - jeśli nie ma tego powiadomienia w Twojej skrzynce mailowej, napisz do nas.


Jak prawidłowo wypełnić formularz?
1. Wybierz sposób dostawy. Możesz też napisać do sprzedającego krótką wiadomość, w której np. określisz cechy zamówionego towaru, wielkość, rozmiar, kolor itp.

wiadomosc.png


2. Wybierz metodę płatności i szczegóły dostawy.

 • Wybierz sposób zapłaty za przedmiot.
 • Potwierdź lub zmień adres do wysyłki.
 • Zaznacz, jeśli chcesz otrzymać fakturę VAT – o ile sprzedający udostępnił tę możliwość.

Jeśli wybierzesz PayU, możesz od razu zapłacić za zakupy lub (jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem) wrócić do formularza później.

3. Sprawdź, czy formularz zawiera wszystkie dane i zatwierdź go przyciskiem Zapłać (jeśli korzystasz z PayU) lub Wyślij (jeśli wybrałeś inną metodę zapłaty). Do sprzedającego trafi wówczas e-mail z wszystkimi informacjami. Kopię tej wiadomości wyślemy również do Ciebie.


Chcę zmienić sposób zapłaty. Jak mam to zrobić?
 • Jeśli wybrałeś płatność przy odbiorze i po zatwierdzeniu będziesz chciał ją zmienić, kliknij w Zmień metodę płatności. Link do ponownego skorzystania z formularza opcji dostawy znajdziesz na stronie z podziękowaniem za transakcję.

platnosc.png

 • Sposób zapłaty zmienisz też, klikając opcję Płacę przy wybranej ofercie w zakładce: Moje Allegro > Moje zakupy > Licytacje i Kup Teraz: Kupione.

place.png

 • W przypadku wyboru przesyłki pobraniowej masz 60 minut na dokonanie zmiany.

Dane z formularza będą dostępne na karcie płatności przez ok. 60 dni, a w zakładkach PayU przez ok. 90 dni. Po tym czasie, podobnie jak informacje o kupionych i sprzedanych przedmiotach, dane z formularza zostaną przeniesione do archiwum.