Jak zakończyć działalność w serwisie Allegro?

Możesz zakończyć działalność w Allegro przez:

  • odstąpienie od umowy z serwisem;
  • rozwiązanie umowy.

Odstąpienie od umowy

W ciągu 14 dni od rejestracji możesz odstąpić od umowy z Allegro bez podania przyczyny, o ile nie wykonałeś w tym czasie żadnej czynności w serwisie. Dotyczy to w szczególności dokonania zakupu, wystawienia przedmiotu na sprzedaż, korzystania z serwisu Charytatywni Allegro oraz kontaktu z innymi użytkownikami za pośrednictwem formularzy Wyślij e-mail do tego użytkownika lub Zadaj pytanie sprzedającemu.
Aby odstąpić od umowy, wypełnij formularz. Wniosek rozpatrzymy w czasie do 20 dni roboczych. Dane osobowe zostaną całkowicie usunięte.
Jeśli skorzystasz z jakichkolwiek usług Allegro po wypełnieniu formularza lub przesłaniu oświadczenia, będzie to równoznaczne z rezygnacją z odstąpienia od umowy.

Rozwiązanie umowy

Aby rozwiązać umowę z serwisem, wypełnij formularz. Rozwiązanie umowy spowoduje niedostępność większości funkcji serwisu. Niemożliwe będzie m.in.: kupowanie, zmiany wysokości złożonych ofert kupna, wystawianie przedmiotów na sprzedaż, wystawianie komentarzy, kontaktowanie się z użytkownikami przez formularze.
W momencie rozwiązania umowy, oferty kupna w licytacjach i wystawione przez Ciebie oferty sprzedaży nie zostaną usunięte. Wystawione przedmioty będą widoczne do zakończenia oferty na zasadach obowiązujących przed rozwiązaniem umowy. Po rozwiązaniu umowy będziesz mógł logować się na swoje konto przy zastrzeżeniu, że dostępne będą tylko funkcje serwisu pomocne przy finalizacji transakcji i regulowaniu należności wobec Allegro.

Napisz do nas! Nie znalazłeś odpowiedzi w FAQ?
Skontaktuj się z nami