Reklama graficzna na Allegro - FAQ

1. Co to jest reklama graficzna na Allegro?
Reklama graficzna na Allegro to jedna z możliwości promowania Twoich ofert na Allegro. Polega ona na wyświetlaniu w określonych miejscach na Allegro komunikatu graficznego promującego produkt, ofertę lub markę. Te określone miejsca to tzw. sloty reklamowe, a w nich wyświetlane są formaty reklamowe. Zawartość komunikatu pozostaje w gestii podmiotu zlecającego kampanię promocyjna, o ile pozostaje w zgodzie z regulaminami Allegro i emisji reklamy.

2. Co to jest format reklamowy i slot reklamowy?
Sloty reklamowe to wydzielone przestrzenie na Allegro, które nie pełnią roli funkcyjnej i są przeznaczone do promocji ofert dostępnych na Allegro. Sloty reklamowe są umieszczone w szczególnie często odwiedzanych miejscach przez użytkowników – takich jak strona główna Allegro, lista ofert czy okno logowania się do Allegro. W slocie wyświetlany jest format reklamowy – który ma określone wymiary i specyfikację. Przykładowo na liście ofert po lewej stronie wyświetlany jest Skyscraper:3. Ile kosztuje taka reklama?
Reklama graficzna na Allegro, w odróżnieniu do wyróżnień i promowania ofert, które dotyczą konkretnej oferty, jest sprzedawana w oparciu o ilości wyświetleń i kontaktów z użytkownikami.

  • Jednym modelem zakupowym jest CostPerMille (CPM) – w którym płacimy za każde 1000 kontaktów z reklamą.
  • Drugim modelem zakupowym dostępnym dla promujących jest model emisji stałej – nazywanym FlatFee (FF). W tym modelu promujący płaci za wyświetlanie swojej reklamy w wybranym slocie reklamowym przez określony czas – np. jeden dzień, tydzień lub miesiąc.

4. Jak rozliczana jest reklama graficzna?
Skorzystanie z reklamy graficznej wymaga złożenia zlecenia zakupu w Biurze Reklamy Allegro. W zleceniu tym, promujący określa z jakich formatów i w jakim okresie będzie korzystał oraz wskazana jest cena, która jest wcześniej uzgadniana z Biurem Reklamy Allegro na podstawie cennika emisji reklam. Cennik zawiera ceny brutto, które podlegają rabatom w uzgodnieniu z Biurem Reklamy i w oparciu o politykę rabatową.

5. Gdzie znajdę regulaminy emisji reklamy?
Wszystkie dokumenty i regulaminy określające zasady emisji reklamy są do pobrania na stronie allegro Reklama.

Masz pytanie o koszty i możliwość zakupu reklamy na Allegro? Napisz do nas na adres: reklama@allegro.pl